niedziela, 15 maja 2011

Społeczność Przyszłych Poliglotów

Już od dłuższego czasu obserwuje blogi pasjonatów języków obcych, które, czytane przeze mnie niemal codziennie, stale motywują mnie i inspirują do nauki. Z wieloma poglądami się zgadzam, z wieloma nie, inne z kolei pozwalają mi wyrobić sobie własne opinie - wszystkie one zaś sprawiają, że coraz bardziej utwierdzam się w swej woli dążenia do opanowania jak największej, przy niezaniedbywaniu jakości, liczby języków.

Zdaję sobie sprawę z tego, że praca przy nauce języków to praca trwająca całe życie. Niemniej, część moich doświadczeń wskazuje, że samo przyswajanie języka może zachodzić niezwykle szybko, a same efekty są niezwykle opłacalne - chyba każdy zna tę radość, kiedy samodzielnie przerobi kolejny rozdział z podręcznika, przeczyta kolejną książkę, porozmawia z obcokrajowcem czy nie będzie potrzebował napisów przy oglądaniu filmu w języku obcym.

Z tych też powodów postanowiłam zasilić blogującą społeczność przyszłych poliglotów, aby się tym jeszcze bardziej zmotywować, ale też aby móc się podzielić swoimi doświadczeniami z nauką języków. Wszystko, co do tej pory czytałam, jest ciekawe i skłania mnie do zastanowienia, do powzięcia kolejnych postanowień - ale czuje również, że ja też mogę wnieść znaczacy wkład do dyskusji o językach. Mam nadzieję, że komuś pomogę, a tym samym - pomogę również sobie:).

Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło!:)

12 komentarzy:

 1. To ja mogę tylko życzyć Ci powodzenia :) ja również założyłam bloga w tym celu, bo my językowcy musimy się trzymać razem ;). A jakich języków się uczysz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamierzałam napisać o tym wkrótce, w miarę opisywania moich doświadczeń z językami, ale w sumie faktycznie warto byłoby od razu to wyjaśnić:).

  Na poziomie zaawansowanym (mocne C1) znam angielski i niemiecki, na nieco lepszym niż średni (B2) - rosyjski, podstawowym - francuski (A2) i włoski (A1). Oczywiście, podobnie jak Ty, myślę, że i moja lista się wkrótce wydłuży, a jednocześnie poziomy znajomości obecnych języków będą szły nieustannie w górę:).

  I dziękuję za komentarz - to naprawdę jeszcze bardziej motywuje, jak okazuje się, że ktoś czyta, co się pisze:).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się ostatnimi czasy nasza społeczność rozrasta ;) Tylko się cieszyć - im więcej osób, tym więcej doświadczeń, porad, w efekcie każdy od każdego czegoś się może nauczyć (przynajmniej moim zdaniem).
  Na komentarze z mojej strony oczywiście możesz zawsze liczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam sie całkowicie, i tym bardziej mam nadzieję, że nauczysz się ode mnie choć cząstkę tego, czego dowiedziałam się, czytając Twojego bloga:).

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna osoba z której bedzie można brać przykład! Witaj!

  Tak jak z blogiem Raiji pocznę za chwilkę tak z Twoim: czyli wstawię linka na swojego bloga ; ))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja rowniez dolaczam sie do powitania w naszej spolecznosci :) Tworczego pisania! :) I czekamy na wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witamy i na kolejne wpisy czekamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo się cieszę z tych wszystkich miłych słów, które otrzymałam na sam początek swojej działalności:). Dziekuję!:)

  Udało mi się również wreszcie rozpracować schemat działania bloga, a zatem i dodać linki do Waszych blogów u siebie:).

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, idąc Waszymi śladami, wczoraj założyłam również bloga, chociaż mam od 2008 r.inną stronkę :) Mam nadzieję, że wspólnie będziemy motywować się do nauki i przyswajania wiedzy w ekspresowym tempie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. dzięki za wiadomość, już zaglądam do Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej trafiłam tu przypadkiem od kilkunastu lat zaczynam i zaczynam uczyć się języka angielskiego...poprostu idzie mi fatalnie szukam inspiracji lub argumentów, które do mnie przemówią wreszcie, lub którymi ja sama siebie przekonam,,, i nadejdzie ten upragniony dzień gdy wreszcie będę czynić nauke języka ogromną przyjemnością ,,, bo jak narazie to dla mnie katorga ,,błagam przemów do mnie i powiedz coś co tchnie we mnie wiarę w to, iż kiedyś nauka angielskiego będzie dla mnie nieopisaną przyjemnością pozdrawiam Gosia

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapraszam do polubienia nowej strony poświeconej kulturze i językowi chińskiemu: https://www.facebook.com/AToChinszczyzna?ref=stream

  Strona się dopiero rozwija, ale obiecuję, że będzie ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń